Frisse wind bij RIS – nieuw personeel

In 2023 mochten wij 10 nieuwe collega’s verwelkomen! En sinds de start van 2024 zijn er ook alweer nieuwe medewerkers gestart. Sommige van die collega’s solliciteerden op een bepaalde functie, maar kregen een speciaal voor hun aangepaste, functie aangeboden. We spreken 3 collega’s over hun start en werk bij RIS.

Maud Jonker – Technisch Coördinator

Maud solliciteerde op de functie van Coördinator Mould Engineering via een recruitmentbureau. De vacature sprak haar heel erg aan, met uitzondering van het deel engineren. Maar een gesprek met een kop koffie kan natuurlijk altijd. Tijdens het sollicitatiegesprek tussen haar, Demen en Wouter bleek zij zeer goed te passen bij het team van RIS Rubber. Omdat we Maud graag in ons team wilden hebben is de functie deels voor haar aangepast. Er is goed gekeken naar wat haar wensen waren, wat zij goed kan én interessant vindt. We zijn ondertussen een aantal maanden verder, en dit blijkt een zeer goede keuze geweest!

In grote lijnen is Maud verantwoordelijk voor het maken en bijhouden van de planning van de matrijzenmakerij. Ze overlegt daarnaast veel met de afdelingen productie en verkoop en uiteraard de engineers die de matrijzen ontwerpen. Het technische aspect komt zeker aan bod; ze ondersteunt de matrijzenmakerij met het maken van tekeningen en het contact met leveranciers.

Een uitdaging die Maud tegenkomt in haar functie is het omgaan met verschillende typen mensen. Overigens is dit ook een van de leukere kanten van haar baan. Omdat het een nieuwe functie is binnen RIS, is het nog zoeken hoe ze binnen de processen valt. Uitzoeken en wennen dus! Gelukkig omschrijft Maud de werksfeer als open en rustig. Doordat iedereen op dezelfde manier behandeld wordt en de werkdruk ook prima onder controle is, zit Maud hier voorlopig op haar plek!

Jelmer de Vries – Operations Manager

In november 2023 is Jelmer gestart bij RIS Rubber als Operations Manager. Een compleet nieuwe functie bij RIS! Hij is verantwoordelijk voor de techniek en productie. “De verbindende factor zijn tussen de diverse afdelingen, en de nauwe samenwerking die hier ontstaat, sprak mij erg aan. Samen de schouders eronder en blijven verbeteren is waar we als team voor gaan. Er is alle ruimte om deze functie samen vorm te geven.”

Jelmer heeft na slechts 3 maanden bij RIS al het gevoel dat hij hier veel langer rondloopt. Tijdens het sollicitatieproces voelde hij al direct de hartelijkheid en de plezierige werksfeer. Dat het een fijn familiebedrijf was merkte hij direct. Het menselijke aspect was een belangrijk punt in het maken van zijn keuze voor RIS Rubber. De mooie producten en het uitgebreide machinepark lieten zijn technische hart even sneller kloppen.

Voldoening krijgt deze Operations Manager wanneer het een volgende keer mooier of beter gaat dan de vorige keer. De werksfeer is plezierig en samen willen we de doelen bereiken, en overstijgen. Afdelingen zoeken elkaar actief op en doen moeite elkaar te begrijpen. Dat er ruimte is om “fouten” te maken is ook een fijn aspect bij het werken bij RIS Rubber. “We kijken dan actief hoe we het volgende keer anders kunnen doen. Voorlopig liggen er nog voldoende zaken te wachten. Het digitaliseren gaat door en we blijven verbeteren waar we goed in zijn.”

Marieke Snijder – HR Coördinator

De afdeling HR van RIS kon wel een fulltime coördinator gebruiken. Meer personeel gaat ook gepaard met meer werk op het HR-vlak. Marieke is op 2 januari 2024 gestart en nu al niet meer weg te denken uit het team. Haar sollicitatieproces verliep snel. Er werd flink doorgepakt door zowel RIS als het recruitmentbureau! Vanaf moment één voelt Marieke zich welkom bij het bedrijf, er werd duidelijk tijd voor haar als persoon genomen. “Het voelt binnen korte tijd als een plek waar ik al jaren kom.” zegt ze enthousiast.

Omdat de HR afdeling binnen RIS Rubber nooit fulltime bezet is geweest, is ze nu vooral bezig met het opzetten van de afdeling binnen RIS. Het uitstippelen van de HR-strategie, documenten optimaliseren, onboarding opzetten en uiteraard de operationele dagelijkse zaken zijn momenteel het focuspunt.

Marieke is verantwoordelijke voor alles op personeelsgebied. Werving, verzuim, contracten en focus op het behoud van medewerkers door een fijne werkomgeving te genereren. De afdeling kon ook wel een update gebruiken in de documenten en manier van communicatie, dus ook dat is een aandachtspunt.

Over wat de leukste uitdaging is die ze momenteel tegenkomt moet ze even nadenken. “Er is veel ruimte om HR vorm te geven.” zegt ze. “Die ruimte is fijn maar maakt het ook moeilijker om te bedenken waar je gaat beginnen. Het opbouwen van de fulltime functie is een mooie uitdaging!” Marieke omschrijft de werksfeer bij RIS Rubber als open en eerlijk. En dat, ondanks dat het bedrijf productie gedreven is, er ook zeer veel ruimte is voor gezelligheid op de werkvloer.

Momenteel staan er nog een aantal vacatures open. We breiden ons team graag uit met nieuwe collega’s! Ben je benieuwd hoe dat is, werken bij RIS? Bel dan met Marieke en ze vertelt je alles wat je wilt weten: 0320-22 61 15 of mail naar msnijder@risrubber.com